Ünlü Yatırımcı Mobius 'Bitcoin Dolandırıcılıktır' Görüşünden Vazgeçti
Mark Mobius, Bitcoin'e olan ilgiyi anladığını ve bu yeni yatırım aracının talep görmeye devam edeceğini ifade etti.

Mobius, Bitcoin Hakkındaki Görüşünden Vazgeçti

Bir dönem dünyanın en güçlü ve etkili 100 yatırımcısı arasında olan ve gösterilen Mark Mobius, Bloomberg’e verdiği röportajında "Dünya çapında insanlar arasında kesinlikle hızlı ve başka gözlerden uzak bir şekilde para transfer etmek için ciddi bir istek var. Bu Bitcoin ve benzeri paraların arkasındaki gerçek itici güç. Bence bu nedenle Bitcoin hala hayatta ve iyi" dedi. 

Buna rağmen henüz Bitcoin’e yatırım yapmadığını ifade eden 81 yaşındaki ünlü yatırımcı Mobius, dünyanın en çok bilinen kripto parasından uzak durmasının en önemli nedeni olarak fiyatının aşırı yükseliş ve düşüşler yaşamasını gerekçe gösterdi. 

Mobius, "Günün sonunda neler olduğunun verilerini takip eden bir grup ya da organizasyon bulamıyorsunuz" diye konuştu.

Milyoner yatırımcı Mobius, 2017 yılında Reuters ile gerçekleştirdiği bir söyleşide de Bitcoin'i "dolandırıcılık" olarak tanımlamış ve yalnızca yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığını ileri sürmüştü. 

Buna benzer bir cayışta JP Morgan CEO'su Jamie Dimon'dan tarafından gelmişti. Bitcoin'i 2018 yılı başlarında "dolandırıcılık" olarak niteleyen Dimon, daha sonra bu ifadeyi kullanmaktan pişman olduğunu açıklamış ve JP Morgan bünyesinde kendi kripto parasını çıkarmak için çalışmalar başlatmıştı. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları